Poszukiwana śruba do stożka Morse'a

Potrzebujesz czegoś do swojego warsztatu? Napisz ogłoszenie
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Poszukiwana śruba do stożka Morse'a

Postautor: Maciej » 27 czerwca 2017, 09:46 - wt

Kochani, nietypowa prośba, może ktoś ma w warsztacie i mógłby mi odsprzedać dwie sztuki?
Do swojej budżetowej tokarki dokupiłem sobie uchwyt wiertarski i kieł obrotowy, mocowane na stożku Morse'a - konkretnie MK2 bez płetwy.
I teraz - niestety konik ma gniazdo dosłownie "na styk" i śruba znajdująca się na końcu uniemożliwia dopchnięcie stożka i jego zamocowanie.
kieł.jpg


Mogę oczywiście tę śrubę odkręcić, ale w mojej tokarce stożka nie wybija się klinem, tylko pukając delikatnie takim prętem stalowym, który przychodzi przez konik i uderza w "piętę" stożka. Tyle, że jak wykręcę tę śrubę, to jest tam otwór i nie bardzo jest w co pukać ;)
Poszukuję więc dwóch śrub z gwintem - hmm tu właśnie nie jestem pewien, ale chyba M10x1 ale z łbem stożkowym czy płaskim, który schował by się w zagłębieniu stożka?
Ewentualnie jak ktoś toczy też w metalu mógłby stoczyć jakąś śrubę i zrobić mi taką "zatyczkę"?

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwana śruba do stożka Morse'a

Postautor: Ryszard » 30 czerwca 2017, 20:48 - pt

Ten stożek musi pasować do nowej tokarki. Jeśli opiera się o śrubę konika, to po prostu tuleję konika lekko wysunąć.

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Poszukiwana śruba do stożka Morse'a

Postautor: Maciej » 01 lipca 2017, 09:45 - sob

No właśnie bez tej śruby pasuje i trzyma się idealnie! Dosłownie może milimetr brakuje. Jej w sumie nie musi tam być, ale jak ją wykręcę, to będzie mi trudno wybijać stożek.
Ale wpadłem na pomysł - utnę kawałek gwintowanego pręta M10 i tyle.


Wróć do „Kupię, poszukuję”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość