Tokarka do drewna

Potrzebujesz czegoś do swojego warsztatu? Napisz ogłoszenie
Pralina
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:36 - pt
Reputation: 0

Re: Tokarka do drewna

Postautor: Pralina » 27 stycznia 2017, 21:41 - pt

Obecnie mam starą tokarkę żeliwną z pleszewa (taka zielona), silnik z dwoma kołami pasowymi i niestety żeby zmienić obroty to trzeba odkręcać lekko silnik i dopiero...a i tak niewiele to daje (koła pasowe - żenada)...próbowałam zmienić koła pasowe i nie chcą te stare zejść z trzpienia od silnika :/ z resztą odkręcać silnik i zmieniać za każdym razem... porażka :(

Awatar użytkownika
Cudrewny
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2016, 17:34 - pn
Reputation: 0
Lokalizacja: opolskie

Re: Tokarka do drewna

Postautor: Cudrewny » 28 stycznia 2017, 00:22 - sob

Ja długo szukałem, bo ogranicza mnie zasilanie 230V, ale nie żałuję bo za kilka stówek znalazłem coś takiego z lat 90-tych i jak na moje obecne potrzeby jest wystarczająca.
Obrazek
Obroty regulowane na pasku, jest pięć przełożeń i wprawdzie trwa to kilka sekund, ale już widzę, że przydałoby się bezstopniowe. Standardowy gwint M33 więc od razu założyłem uchwyt tokarski, bardzo solidne (jak na taki sprzęt) mocowania i regulacje podtrzymki oraz konika, wbrew pozorom solidne łoże z dwóch profili. Prześwit 195 mm co daje prawie 40cm średnicy do obróbki. Moim zdaniem bardziej solidna od tego Cormaka za 2599PLN, bo też go oglądałem.
Gdybym miał "siłę" to zastanawiałem się nad tą używką:
https://www.olx.pl/oferta/tokarka-do-dr ... 849160e813
Bo podobne nowe Bernardo to ok. 4000PLN, a i tak uważam, że nie warte są tej ceny.
Jeżeli nie zależy Ci na średnicy to na pewno ten Record Power DML320 Pana Ryszarda wart jest przemyślenia, bądź ta proponowana przez Christopha za 1450Euro z dowozem ;) :lol:
Obrazek

Pozdrawiam
Jacek
https://www.facebook.com/cudrewny/


Awatar użytkownika
Christoph
Posty: 112
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 20:41 - ndz
Reputation: 4
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Kontaktowanie:

Re: Tokarka do drewna

Postautor: Christoph » 01 lutego 2017, 20:53 - śr

No wlasnie FI czyli teraz wiem ze w Polsce nazywa sie toUzadzenie Falownikiem do plynne regulacji obrotuw 8-) 8-) 8-)
Ja tez kiedys wlasnie wyposazylem moja stara tokarke takim Falownikiem, super sprawa lewe prawe obroty maszyna sama wychamowuje podczas zmiany kierunku toczenia, podczas przeciazenia falownik sam wylancza tokarke dobre zabespieczenie i bespieczenstwo podczas pracy !...
Nie jestem w temacie ile taki dobry falownik kosztuje w Polsce ale ja kupilem swuj od renomowanej Firmy Hager oni produkuja tokarki i urzadzenia dodatkowe bardzo polecam !
Naturalnie maja swietna jakosc urzadzen, ale co za tym idzie produkty tej firmy maja swoja cene :oops:
No muj falowniczek kosztowal wiecej niz ta uzywana tokarka jak sie nie myle jakies 750 euro, napewno troszke duzo ale urzadzenie swietnej klasy.

Anbausatz Elektronik - “Nachrüstsatz”
Stufenlose Drehzahlregelung als Nachrüstsatz für alle Drechselbänke
mit beweglicher, magnetischer Bedieneinheit
gummierte Magnete verhindern Kratzer im Lack
Standardkabellänge für ca. 1000 mm Spitzenweite
Potentiometer; integrierter Drehrichtungsschalter (Links- /Rechtslauf)
Not-Ausschalter; Drehzahlbereich ca. 100 - 3000 U/min
Zusatzschalter für extra langsamen An- /Auslauf (programmierbar)
hochwertiger Frequenzumrichter - Marke NORD, zusätzlicher Bremswiderstand
Blechgehäuse mit Befestigungsflacheisen
Gehäusedeckel mit Plexiglasauge für LED-Anzeigelicht
Kabel in flexiblen Schutzschlauch mit Anbauanleitung zur einfachen Umrüstung
Voraussetzung ist ein Drehstrommotor an der Drechselbank
Nach der Motorleistung (kW) muss der Frequenzumrichter gewählt werden
Der Frequenzumrichter, den man am normalen Wechselstromnetz ansteckt,
teilt die 2 Phasen in 3 Phasen auf und versorgt damit den Drehstrommotor
24201 Nachrüstsatz Elektronik für Drehstrommotor 400 V - 0,75 kW (ohne Zusatzschalter) - Netzanschluß 230 V 648,00
24207 Nachrüstsatz Elektronik für Drehstrommotor 400 V - 1,5 kW (mit Zusatzschalter) - Netzanschluß 230 V 704,00
24209 Nachrüstsatz Elektronik für Drehstrommotor 400 V - 2,2 kW (mit Zusatzschalter) - Netzanschluß 230 V 745,00
24210 Controlbox blau zur Parameterverstellung des Frequenzumrichters (Anlaufzeit/Auslaufzeit/Drehzahl,...) 4
Załączniki
drechselforum002.jpg
Na zdjeciu widac zamontowany falownik z Pilotem
Pozdrowienia Christoph

Pralina
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:36 - pt
Reputation: 0

Re: Tokarka do drewna

Postautor: Pralina » 30 czerwca 2017, 13:23 - pt

I tak kolejne kilka miesięcy pykło, a ja nadal bez nowości... :/
Na razie postanowiłam kupić falownik do mojej starej tokarki. Czy ktoś się orientuje jaka firma jest godna uwagi?
Falownik do silnika 1.5 kW , czyli musi mieć 1,75 - 2 kW i potencjometr w formie pokrętła.

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Tokarka do drewna

Postautor: Ryszard » 30 czerwca 2017, 19:34 - pt

Proszę się zastanowić nad kupnem falownika do starej tokarki, to koszt co najmniej 1000 zł. Porządna tokarka dla hobbysty, np. Record Power 320 DML z wbudowanym falownikiem kosztuje ok. 700 Euro. Mam taką, jest super.

Akeno
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2020, 12:12 - ndz
Reputation: 0

Re: Tokarka do drewna

Postautor: Akeno » 12 kwietnia 2020, 14:56 - ndz

Fiu, fiu... na biednych nie trafiło. Tokarki po kilka milionów złotych... Nieźle


Wróć do „Kupię, poszukuję”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość