Misa z gałęzi - i pytanie

Zamieść odnośnik do ciekawych tematów związanych z toczeniem. Nie zamieszczaj linków reklamujących jakieś usługi i towary
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Misa z gałęzi - i pytanie

Postautor: Maciej » 14 sierpnia 2017, 12:07 - pn

Trafiłem na sieci na niesamowity film, na którym autor robi misę z... gałęzi. Przyznaję, że pomijając brak odpowiednich narzędzi nie odważyłbym się chyba, a jakbym coś zepsuł to bym chyba klął bardziej od pijanego szewca :)
Tak czy siak warto zobaczyć -

Ale mam pytanie. Zarówno na tym filmiku jak i na wielu innych widzę, że do szlifowania używana jest wkrętarka ze ściernicą. Czyli kręci się zarówno element obrabiany, jak i sam papier ścierny.
Jaka jest zaleta tej metody? Czemu tak? Nie starczy by po prosty sam papier ścierny?

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Misa z gałęzi - i pytanie

Postautor: Ryszard » 14 sierpnia 2017, 19:45 - pn

Takie szlifowanie znacznie przyśpiesza proces szlifowania. Przedmiot obrabiany obraca się raczej wolno, ok 600 obr/min, ściernica o śr ok 50 mm dosyć szybko, ok 1800 obr/min. Papier ścierny na rzep. Przyrządzik zrobić samemu. W razie zainteresowania proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Misa z gałęzi - i pytanie

Postautor: Maciej » 16 sierpnia 2017, 11:07 - śr

To muszę w takim razie spróbować. Końcówkę sobie zrobię oczywiście, tylko zastanawiam się, jaka guma by się nadawała na podkład pod papierem ściernym.

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Misa z gałęzi - i pytanie

Postautor: Ryszard » 16 sierpnia 2017, 20:22 - śr

W każdym sklepie budowlanym kupi Pan "gąbka ścierna 4-stronna". Z gąbki ściągnąć materiał ścierny lub go po prostu na kamieniu, betonie zmatowieć. Przygotować sobie podstawę, np ze sklejki gr 12 mm, śr 50 mm, do której mocujemy/wpuszczamy śrubę 6 mm z łbem 6 kątnym i z drugiej, widocznej strony blokujemy nakrętką. Teraz naklejamy gąbkę a na gąbkę rzep do mocowania papieru ściernego. Funkcjonuje super. Nie umiem zrobić rysunku ale mogę wysłać zdjęcie na telefon. Potrzebny numer.

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Misa z gałęzi - i pytanie

Postautor: Maciej » 18 sierpnia 2017, 22:42 - pt

Aaaaa, no jasne! Mam takie gąbki! Rzeczywiście, doskonały pomysł. Muszę sobie jutro zrobić coś takiego i przetestować, tyle, że ja będę robi w skali mini, do obsadek, a do napędu użyję podróby Dremela (prawdziwego mi szkoda... :) )


Wróć do „Ciekawe linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości