Pytanie o nazwę części tokarki

…są tylko niemądre odpowiedzi. Zadaj tu pytanie lub opisz problem tokarski, jeśli nie znalazłeś/łaś bardziej odpowiedniego miejsca na Forum
wicher
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2017, 21:27 - wt
Reputation: 0

Pytanie o nazwę części tokarki

Postautor: wicher » 21 lutego 2017, 21:38 - wt

Witam serdecznie.
Mam pytanie. Jak nazywa się to całe ramię widoczne na zdjęciu, którym dojeżdżamy nożem do delikatnego podtoczenia żeby był taki efekt jak na drugi zdjęciu. Chciałbym coś takiego kupić ewentualnie dorobić żeby zamontować do swojej ręcznej tokarki ale nie mogę znaleźć informacji jak to się nazywa. Spotkałem się tylko z nazwą że to jest dyblowanie - dybel ale niestety to nic mi nie mówi i nie pomaga.
Z góry dziękuje za pomoc :)
Załączniki
DSC_0549.JPG
250px_podtoczenie.jpg
250px_podtoczenie.jpg (22.21 KiB) Przejrzano 5526 razy

Awatar użytkownika
Christoph
Posty: 112
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 20:41 - ndz
Reputation: 4
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o nazwę części tokarki

Postautor: Christoph » 22 lutego 2017, 13:38 - śr

Witam

Moim zdaniem jest to urzadzenie do seryjnej produkcji do pdtaczania wzdluz osi tokarki, glebokosc podtaczania mozna regulowac pierscieniem widocznym na zdjeciu, zaleznie od glebokosci ustawiamy sobie pierscien ograniczajacy zanuzanie narzedzia skrawajacego.
Czyli mozna to uzadzenie jako cale nazawac urzadzeniem KOPIUJACYM ;) czyli pewnego rodzaju KOPIARKA zamontowana na wzdluznym Suporcie, na fotce w dolnym lewym rogu widac pokretlo za pomac kturego przesuwamy caly suport z narzedziem wzdluz osi tokarki.
Tez nie znalazlem odpowiedniego odnosnika nazwy Polskiej tego urzadzenia ale muj typ to jest 100% urzdzienie KOPIUJACE ;)
Pozdrowienia Christoph


Wróć do „Nie ma głupich pytań…”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość