Toczenie czerpaka do miodu

Podziel się swoimi doświadczeniami, opisz sposób wykonania konkretnego przedmiotu
Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: Ryszard » 01 czerwca 2016, 10:40 - śr

Toczenie czerpaka do miodu można polecić nawet początkującym hobbystom. Wymaga niewielkich ilości surowca, nadaje się doskonale do ćwiczenia kreatywności, a efekty pracy widoczne są natychmiast. A dla nieco bardziej doświadczonych będzie to miła odskocznia od zwyczajowych prac.

V018-V020e_Czerpaki_do_miodu.JPG
V020c_Czerpak_do_miodu.JPG

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: Maciej » 02 czerwca 2016, 09:06 - czw

Piękna lekcja, dziękuję. Właśnie widzę, że do komplety brakuje mi takiego potężnego dłuta. Ale to kiedyś, najpierw tokarka.
Tak swoją drogą - nigdy nie używałem takiego nabieraka. Ba, nawet mam w domu, co prawda taki plastikowy, ale jakoś nie widzę zastosowania. :roll:
Tak A`propos lekcji - jak można coś dorzucić do "listy życzeń", to chętnie bym zobaczyć jakiś filmik z objaśnieniami jakie dłuto do czego, dlaczego i jak używać. Mam nieustanne wrażenie, że coś robię nie tak.

SwFr
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2016, 11:43 - ndz
Reputation: 0

Re: Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: SwFr » 02 czerwca 2016, 21:29 - czw

@Maciej

Polecam filmy Mike Waldta dla początkujących. Po kolei objaśnia co i dla czego.
Tutaj przykładowy o skew chisel: https://www.youtube.com/watch?v=f8v-59KFMhg

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 91
Rejestracja: 04 maja 2016, 12:07 - śr
Reputation: 1
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: Robert » 07 czerwca 2016, 09:18 - wt

Maciej pisze:Tak A`propos lekcji - jak można coś dorzucić do "listy życzeń", to chętnie bym zobaczyć jakiś filmik z objaśnieniami jakie dłuto do czego, dlaczego i jak używać. Mam nieustanne wrażenie, że coś robię nie tak.


Takie video tutoriale są w planie, ale wszystko w swoim czasie :)

Tlasek39
Posty: 6
Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 18:18 - pn
Reputation: 0

Re: Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: Tlasek39 » 15 sierpnia 2016, 21:28 - pn

Bardzo fajna sprawa , czekam na swoją tokareczkę juz 2 miesiące i jutro pogonie majstra ,co by dokonczył małą przeróbkę.
Lubiałęm toczyć w drewnie jak pracowałem w stolarni, pózniej los chciał inaczej i zmieniłem zawód... a teraz po 10 latach wracam .... zaczynam coś tam dłubać i tokarka będzie lada dzień.
PS. z jakiego drewna mozna robić czerpaki do miodu bo słyszałem w filmiku ze z paru gatunków wogóle nie wolno...a brakowało z jakiego zrobić..

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: Ryszard » 30 sierpnia 2016, 11:13 - wt

Czerpak do miodu można zrobić z wielu gatunków drewna pod warunkiem aby było ładne. Nadają się do tego wszystkie drewna owocowe, klon, buk, jesion i wiele innych. Nie używałbym cisu, robinii, dębu. Cis jest trujący a robinia i dąb zawierają garbniki.

Tlasek39
Posty: 6
Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 18:18 - pn
Reputation: 0

Re: Toczenie czerpaka do miodu

Postautor: Tlasek39 » 31 sierpnia 2016, 20:43 - śr

dziękuje za odp , czekam na moją tokareczkę i jak tylko bedzie gotowa..... to ... :)


Wróć do „Krok po kroku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości