Ostrzenie dłut typu roughing gouge

Wasze pytania i porady związane z ostrzeniem narzędzi
easydor
Posty: 34
Rejestracja: 13 września 2017, 22:12 - śr
Reputation: 0

Ostrzenie dłut typu roughing gouge

Postautor: easydor » 06 października 2018, 22:08 - sob

Witam
Na wielu zagranicznych filmach jest pokazany prosta zasada ostrzenia dłut do obróbki wstępnej. Przykład poniżej. Przy zwykłej szlifierce stołowej stosują wysuwaną przystawkę pod dłuto. Czy ktoś z forum spotkał się z takim przyrządem na naszym rynku? Znalazłem jedynie w czeskim sklepie.
https://www.uni-max.com.pl/przyrzad-do- ... arskich/d/
Wiem, że nie jest to nic skomplikowanego ale interesuje mnie gotowa konstrukcja.
https://youtu.be/DrtTYyNYw4k

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 06 października 2018, 22:08 - sob przez easydor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Ostrzenie dłut typu roughing gouge

Postautor: Ryszard » 04 grudnia 2018, 21:45 - wt

Witam, nie wiem czy jest to do kupienia w Polsce. Rozumiem, iż nie dysponuje Pan szlifierką wolnoobrotową a przyrząd chce Pan zastosować do szlifierki wysokoobrotowej. Można. Ja mam szlifierkę wolnoobrotową Jett, kamień obraca się w wodzie. Jestem bardzo zadowolony. Zużycie narzędzi jest minimalne a zastosowanie przystawek z Tormek pozwala na każdorazowe precyzyjne ustawienie noża względem tarczy ściernej

easydor
Posty: 34
Rejestracja: 13 września 2017, 22:12 - śr
Reputation: 0

Re: Ostrzenie dłut typu roughing gouge

Postautor: easydor » 04 grudnia 2018, 22:42 - wt

Nabyłem marketówkę szlifierkę z 2 tarczami, jedna szybko-, druga wolnoobrotowa na mokro. Jeszcze nie testowałem ale słabo tam z przymocowaniem czegokolwiek do obudowy.

Marcin Salach
Posty: 5
Rejestracja: 10 grudnia 2018, 09:00 - pn
Reputation: 1

Re: Ostrzenie dłut typu roughing gouge

Postautor: Marcin Salach » 10 grudnia 2018, 09:50 - pn

Witam,
taki przyrząd kupi Pan tylko w uni-max albo stany, jest bardzo dobry ale przy tarczy szlifierskiej minimum 200 mm i wolne obroty w innym przypadku narzędzie znika w oczach, osobiście polecam szlifierkę Triton dobra jakość za rozsądną cenę plus oczywiście odpowiednie przystawki.


Wróć do „Szlifierki i ostrzenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości