Zabawa z recyklingiem trwa

Wszystko o podstawowym narzędziu każdego tokarza
Awatar użytkownika
Christoph
Posty: 112
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 20:41 - ndz
Reputation: 4
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Kontaktowanie:

Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: Christoph » 01 lutego 2017, 19:55 - śr

Witam

Zabawa z z recyklingiem trwa dalej :) pilniki bardzo ladnie sie sprawdzily jako material na Noze tokarskie, wpadlem w szal wykonywania ruznych form Nozy tokarskich ;)
Jak juz wspomnialem material bardzo dobry zachartowany w calej masie stali nie tylko powiezchniowo srednia twardosci to 67 Rrokwel, smialbym powiedziec ze material jest twardszy od Stali HSS
Jescze kilka pilnikuw bedzie musiec umrzec i bedzie niezla kolekcja :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Formy nazedzi wykonanae sa z grubsza ostateczne ostrzenie i nadanie narzedziom dokladnego kata skrawania nastapi na ostszarcze Tormek-7
Załączniki
DSC09642.jpg
DSC09662.jpg
DSC09668.jpg
DSC09672.jpg
DSC09674.jpg
DSC09675.jpg
Pozdrowienia Christoph

easydor
Posty: 34
Rejestracja: 13 września 2017, 22:12 - śr
Reputation: 0

Re: RE: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: easydor » 03 stycznia 2018, 22:03 - śr

Christoph pisze:Witam

Zabawa z z recyklingiem trwa dalej :) pilniki bardzo ladnie sie sprawdzily jako material na Noze tokarskie, wpadlem w szal wykonywania ruznych form Nozy tokarskich ;)
Jak juz wspomnialem material bardzo dobry zachartowany w calej masie stali nie tylko powiezchniowo srednia twardosci to 67 Rrokwel, smialbym powiedziec ze material jest twardszy od Stali HSS
Jescze kilka pilnikuw bedzie musiec umrzec i bedzie niezla kolekcja :D :D :D :D
Formy nazedzi wykonanae sa z grubsza ostateczne ostrzenie i nadanie narzedziom dokladnego kata skrawania nastapi na ostszarcze Tormek-7
Ładna kolekcja. Czy na początku zabawy z toczeniem wystarczy taki naostrzony pilnik za 20-30zł? W zagranicznych tutorialach nie wszyscy polecali tego typu narzędzia. Proponowali raczej wykonanie dłuta z resoru samochodowego ale to już jest kawał stali. Czy może już lepiej kupić jakąś przygotówkę z HSS (https://www.e-darmet.pl/noze-oprawkowe- ... t-298.html) i coś tam z tym pokombinować?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Darek...
Posty: 17
Rejestracja: 23 października 2017, 13:23 - pn
Reputation: 0

Re: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: Darek... » 07 stycznia 2018, 22:06 - ndz

@Christoph- czym obrabiałeś te pilniki ? Jakaś obróbka cieplna ?

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: Maciej » 07 stycznia 2018, 22:40 - ndz

Z mojej perspektywy samouka. Kupiłem wiele dłut, których w zasadzie nie wykorzystuję. Po jakimś czasie okazało się, że w zasadzie używam dwóch - trzech. Sporego dłuta, które doradził i pomógł kupić Pan Ryszard, dużo mniejszego dłuta półokrągłego i lekko wklęsłego oraz półokrągłego płaskiego. A, i czasem (w sumie najczęściej) jednego zwykłego, stolarskiego. Ale też prawda, że nie toczę misek ani jakiś wybajerowanych przedmiotów, tylko drobne wałki.
Póki co mam koszyk przeróżnych "narexów" z dluta.pl których prawdą a Bogiem nie używam i ciągle wracam do tych trzech ulubionych.
Jedno dłuto jakie bym chciał, to jakieś porządne do obróbki zgrubnej. A tak poza tym - bardziej mi brakuje umiejętności niż narzędzi.

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: Ryszard » 27 stycznia 2018, 15:14 - sob

Witam,
Trudno u nas znaleźć porządny nóż do obróbki zgrubnej. Można się zastanowić nad Narex HSS 3/4" z www.dluta.pl.

Darek...
Posty: 17
Rejestracja: 23 października 2017, 13:23 - pn
Reputation: 0

Re: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: Darek... » 29 stycznia 2018, 20:25 - pn

https://dluta.pl/dluta-dla-tokarzy/nare ... epnej.html

to pierwsze ...

mam kształt w zarysie , następne do misy -które ??

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: Ryszard » 06 lutego 2018, 14:37 - wt

Krótki przegląd noży i do jakiego zastosowania tutaj.

adniem21
Posty: 5
Rejestracja: 23 stycznia 2018, 13:07 - wt
Reputation: 0

Re: Zabawa z recyklingiem trwa

Postautor: adniem21 » 03 października 2020, 12:01 - sob

Pytanie z innej beczki, na jakiej gradacji kończycie ostrzenie ?


Wróć do „Noże tokarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości