Tania tokarka - propozycje?

Wszystko o tokarkach do drewna
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 14 maja 2016, 23:50 - sob

Jak wspominałem w innych wątkach, przy pomocy prymitywnej przystawki i starej wiertarki tworzę raczej drobne a długie przedmioty - obsadki do kaligrafii. Chcę wziąć mały kredyt i kupić prawdziwą tokarkę. Nie zajmuję się toczeniem zawodowo (i nie zamierzam), z racji tego, że toczę w zasadzie tylko wtedy gdzie jest ciepło (na działce, od wiosny do jesieni...) z braku laku myślałem najpierw o jakieś popularnej marketówce plus jakiś uchwyt. Wiecie, coś w stylu Nutoolsa czy Promy (różnią się czymkolwiek). Na działkach kradną itd.
Ale lubię porządne narzędzia i stwierdziłem, że byłoby to wyrzucanie pieniędzy. Wezmę kupię coś na kredyt.
Proszę, doradźcie jakąś fajną, małą i niedrogą maszynę między 1000 a 2000 zł (z uchwytem). Oczywiście im bliżej tysiąca niż dwóch tym lepiej :)
Cechy istotne dla mnie (oprócz ceny...):
1. Wielkość + waga. Tokarka musi być przenośna (czyli maks. 20-25kg) i przystosowana do postawienia na stole. Niestety muszę ten sprzęt przewozić, boję się zostawić cokolwiek na działce.
2. Możliwość zmieniania i stosowania standardowych uchwytów dostępnych w handlu (uniwersalność)
3. Nie musi być jakoś specjalnie długa, nie sądzę, bym toczyć coś dłuższego niż 50 cm. Średnica wałka - jak sądzę maks. 50 mm.
4. Nie jest to priorytet, ale fajnie by było móc wytoczyć jakąś miseczkę 150-200 mm średnicy. Ale niekoniecznie.

"Z wyglądu" marzy mi się coś w stylu JET JWL-1220 ale to za drogo. No i raczej wolałbym coś nowego, na gwarancji.
Jakieś propozycje>

Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Ryszard » 15 maja 2016, 17:37 - ndz

Witam, na forum niemieckim widziałem niedawno małą tokarkę Jet za 350 Euro, używaną w dobrym stanie, ale poszła. To dobre maszyny dla majsterkowiczów. Trzeba szukać. Jak coś znajdę, dam znać.

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 15 maja 2016, 21:03 - ndz

No właśnie z Niemiec nie bardzo bym chciał, do tego używanej. Wiem, że można trafić bardzo dobrą okazję, ale w razie czego nawet się nie dogadam. Mimo, iż teoretycznie uczyłem się tego języka dawno temu, ani go nie umiem, ani nie lubię. Za to niemieckie wyroby zwykle cenię :)
Będę więc szukał raczej możliwości zakupy w Polsce. Tylko pytanie co warto kupić? JETy są raczej poza moim zasięgiem, może jakieś konkretne marki Pan poleci Panie Ryszardzie? Albo czego zdecydowanie unikać?
Znalazłem np. coś takiego http://www.kma-maszyny.pl/katalog-produ ... d-460.html i do tego uchwyt czaszowy.

sajo
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:59 - pt
Reputation: 0

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: sajo » 16 maja 2016, 10:58 - pn

W tej chwili na polskim rynku nic nie ma oprócz takich chińczyków co wstawiłeś. Jest dużo podobnych "kopii" (np. zobacz Bernardo). Podpytaj się o serwis i na tej podstawie wybierz.

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 16 maja 2016, 22:55 - pn

To też jest chińczyk? :(

Awatar użytkownika
ddawid
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2016, 11:22 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Polkowice

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: ddawid » 20 maja 2016, 11:32 - pt

Maciej, pół roku temu kupiłem holzstara db 450 za 1300 zł i jestem z niej bardzo zadowolony. Powinna przypaść Ci do gustu :)
Teraz kosztuje stówkę mniej...
http://www.jptech.pl/pl/Maszyny-do-drewna/Tokarki/HOLZSTAR-maa-tokarka-DB-450.html

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 21 maja 2016, 21:06 - sob

O tej też myślałem, bardzo mi się podoba. Tylko jak ją oglądałem, nie mogłem znaleźć w sensownej cenie.

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 22 maja 2016, 14:06 - ndz

Tak oglądam i oglądam - czym się różni ten Holzstar od tego? http://www.hafen.pl/produkty/mala-tokar ... v,53,2,645
Na przykład tego, bo znalazłem jeszcze parę "klonów". Już głupi jestem...
Firma która to sprzedają wygląda na profesjonalną, a nie na "dostarczyciela z hurtowni". Co myślicie?

Awatar użytkownika
ddawid
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2016, 11:22 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Polkowice

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: ddawid » 22 maja 2016, 15:31 - ndz

Zbyt wielkich różnic nie ma, też się zastanawiałem przy wyborze, bo dużo jest podobnych "klonów". Na sam koniec zostałem przy holzstarze i bernardo... ostatecznie wybór padł na holzstar.

Awatar użytkownika
Drewnianyszejk
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:18 - sob
Reputation: 0

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Drewnianyszejk » 25 lipca 2016, 00:00 - pn

Cześć. zakupiłem ostatnio tego holzstara, jestem max zadowolony, konik ładnie schodzi do osi. jest ciężka, jest to odlew więc tylko sie wiórki sypią. Chyba za tą cenie nic lepszego nie znajdziesz :) Po zakupie wiadomo -kosmetyka, ogratowanie krawędzi łoża i tulei mimośrodu od podpórki :D

Ps ta z linku z tego co widzę różni się tylko kolorem :lol:


Wróć do „Tokarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość