Tania tokarka - propozycje?

Wszystko o tokarkach do drewna
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 16 czerwca 2017, 15:26 - pt

Juppi!!! Panie i Panowie, po długim, długim czasie, wielu niesprzyjających okolicznościach w końcu mam prawdziwą, choć malutką tokarkę! Wybór padł na Holzstar DB450. Pewnie wielu będzie marudzić, że to chińskie g... ale cóż. I tak o niebo lepsze od nutoolsa i mojej przystawki do wiertarki.
Musze tylko odpowiedni stolik do niej dorobić szybko i z wielkim opóźnieniem w końcu rozpocząć sezon tokarski na działce!

Darek...
Posty: 17
Rejestracja: 23 października 2017, 13:23 - pn
Reputation: 0

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Darek... » 15 grudnia 2017, 13:34 - pt

Sezon działkowy minął ... jak tokarka :?:

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 16 grudnia 2017, 16:56 - sob

Jestem bardzo zadowolony, bardzo przyjemna maszyna, póki co powędrowała do piwnicy i czeka na przynajmniej +16 stopni :)
Zalety - tania i dobra jak tanie dobre wina :)
Wady - nie zauważyłem, ale też i nie mam porównania. Co najwyżej mogę wymienić drobne rzeczy, typu np. udało mi się wygiąć końcówkę od takiej wajchy, która się odkręca uchwyt od wrzeciona albo wybija stożek Morse'a (w tej tokarce od tyłu, nie klinem).
Gdybym miał więcej pieniędzy to jedyne co bym chciał na moje potrzeby to elektryczna regulacja obrotów a nie paskiem i jeszcze jeden uchwyt tokarski, taki wypukły jak pokazałem w jednym z wątków.

Darek...
Posty: 17
Rejestracja: 23 października 2017, 13:23 - pn
Reputation: 0

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Darek... » 27 grudnia 2017, 12:50 - śr

tak- myślę też o płynnej regulacji . A co ze średnią ? Nie za mała wysokość nad łożem :roll:

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 87
Rejestracja: 13 maja 2016, 08:17 - pt
Reputation: 0
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Maciej » 01 stycznia 2018, 14:22 - pn

To akurat dla mnie nie problem, ponieważ ja w zasadzie toczę tylko malutkie rzeczy, głównie obsadki do kaligrafii (czyli zasadniczo wałki fi10...). Miskę - pewnie żebym chciał, ale chyba przy tej mocy to coś większego i tak nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 91
Rejestracja: 04 maja 2016, 12:07 - śr
Reputation: 1
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: Tania tokarka - propozycje?

Postautor: Robert » 26 stycznia 2018, 17:51 - pt

Darek... pisze:tak- myślę też o płynnej regulacji . A co ze średnią ? Nie za mała wysokość nad łożem :roll:


Wszystko zależy od tego, kto jakie ma priorytety. 25 cm średnicy toczenia wystarczy do robienia takich mis, a w naszej nomenklaturze to już duża misa
M624g_Misa_z_klonu.JPG

M583c_Misa_z_olchy.JPG


Wróć do „Tokarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość