lilak pospolity - wytoczony grzyb

Rozpoczynasz swoją przygodę z toczeniem w drewnie? Pokaż swoje prace i czekaj na podpowiedzi doświadczonych forumowiczów
Pralina
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2016, 14:36 - pt
Reputation: 0

lilak pospolity - wytoczony grzyb

Postautor: Pralina » 14 sierpnia 2016, 10:51 - ndz

Witam,
odpowiadając na prośbę, dzielę się uwagami odnośnie pracy z lilakiem pospolitym potocznie zwanym bzem.
Drewno z gatunku liściastych, miękkie.
Lilak rósł na mojej posesji i postanowiłam go ściąć, ponieważ był bardzo stary (ponoć miał około 30 lat), kora złuszczona. Na jego miejsce już rosną nowe sadzonki :) . Próbuję jeszcze uzyskać korzeń ale ciężko wydobyć jakiś konkretny kawałek, ponieważ korzeń lilaka to splot cieniutkich korzonków, które opatulają grubszy fragment korzenia. Lilaka ścięłam w kwietniu, toczyłam w sierpniu, więc sechł z korą około 4 miesięcy, uważam że stanowczo za krótko.
Do tej pory toczyłam iglaste gatunki oraz brzoza, olchę i lipę. Jeśli chodzi o toczenie, lilaka mogę porównać do brzozy. Bardzo przyjemnie się toczy (wysokie obroty) lilaka, powierzchnia jest od razu gładka, zwarta. Bardzo ciekawa struktura i ciekawe kolory. Na razie wytoczyłam tylko grzybka (średnica około 7 cm). Poczekam jeszcze trochę aż podeschnie i wtedy podzielę się zdjęciami... szczególnie ciekawi mnie korzeń...
Załączniki
wytoczony toczenie grzyb drewno lilak bez.jpg
lilak pospolity jako grzyb

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 91
Rejestracja: 04 maja 2016, 12:07 - śr
Reputation: 1
Płeć:
Kontaktowanie:

Re: lilak pospolity - wytoczony grzyb

Postautor: Robert » 17 sierpnia 2016, 22:10 - śr

like.jpg
like.jpg (6.92 KiB) Przejrzano 6899 razy

Awatar użytkownika
Christoph
Posty: 112
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 20:41 - ndz
Reputation: 4
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Kontaktowanie:

Re: lilak pospolity - wytoczony grzyb

Postautor: Christoph » 02 stycznia 2017, 14:29 - pn

Witam
No fajowy grzybek tez tak zaczynalem
Pozdrowienia Christoph
Załączniki
IMAGE00533.jpg
Moje grzybki
IMAGE00523.jpg
podczas toczenia
Pozdrowienia Christoph


Wróć do „Twoje prace nowicjusza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość