Uzdrawiające wałeczki

Tu możesz przedstawić w słowie i obrazie swoje prace. Komentarze, opinie, rady i krytyka mile widziane, byle merytorycznie i na temat.
Awatar użytkownika
Ryszard
Posty: 120
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 13:48 - śr
Reputation: 7
Płeć:
Kontaktowanie:

Uzdrawiające wałeczki

Postautor: Ryszard » 06 września 2016, 13:07 - wt

Zastanawiałem się, czy umieścić ten wpis w kategorii "Pozostałe prace" czy tutaj, pod użytkowymi. Ale przedmiot nadaje się chyba jak najbardziej do "użytkowania". Nie pokażę Wam jednak żadnej wymyślnej misy, a design tego przedmiotu jest dość nudny, by nie powiedzieć "skandynawski" ;) Ale nie o to tu chodzi, bo ciekawostka tkwi w czym innym. Trafiło mi się takie oto zlecenie, aby wykonać dwa niewielkie wałeczki z kasztana jadalnego. Jego drewno ma podobno właściwości lecznicze (pomijając oczywiście to, że jego orzechy, jak nazwa wskazuje, da się skonsumować). Św. Hildegarda z Bingen twierdziła bowiem, że pocieranie drewna w dłoniach wskazane jest przy dolegliwościach krążeniowych. Czy działa, nie wiem. Ale przy okazji można było dowiedzieć się znowu czegoś nowego o drewnie, z którym się pracuje.
Wałeczki_kasztan_jadalny_01.jpg
Wałeczki_kasztan_jadalny_02.jpg

Staszek
Posty: 14
Rejestracja: 14 maja 2016, 21:22 - sob
Reputation: 0
Lokalizacja: Rudawa
Kontaktowanie:

Re: Uzdrawiające wałeczki

Postautor: Staszek » 06 września 2016, 16:18 - wt

Sylwoterapia (silva - las). Drzewolecznictwo, czy jak to tam nazywają...
www.pieknodrewna.pl


Wróć do „Przedmioty użytkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość